Kiedy byłam w ciąży, wyobrażałam sobie jak to cudownie będzie nosić swoje maleństwo, tulić je do siebie. Oczywiście byłam przekonana, że chusta jest niezbędna, że chce ją mieć i na pewno będę jej używać.

Kiedy przyszło co do czego i maluch pojawił się na świecie, za żadne skarby nie mogłam sobie poradzić z prawidłowym motaniem chusty. Popadłam w rozpacz, wyrzucałam sobie, że jestem niedobrą, leniwą mamą i nie chce dla dziecka jak najlepiej. Zaczęłam drążyć, przeszukiwać Internet w poszukiwaniu sposobu na moje kłopoty. W taki o to sposób wpadłam na pomysł kupienia nosidła hybrydowego. Oczywiście nasunęło mi się od razu parę pytań z nim związanych.

nosidło hybrydowe

Źródło: beclose.pl

Co to jest nosidełko hybrydowe?

Nosidło hybrydowe to połączenie chusty i nosidełka dziecięcego. Idealne rozwiązanie dla takich mam jak ja, które nie potrafią się nauczyć prawidłowego wiązania chusty, a pragną mieć swoje maleństwo jak najbliżej siebie. Nosidło hybrydowe charakteryzuje się tym, że posiada pas biodrowy zapinany na klamrę oraz pasy naramienne wiązane. Dzięki temu można dopasować nosidło idealnie do potrzeb dziecka.

Kiedy można zacząć używać nosidła hybrydowego?

Nosidło hybrydowe, jak każde nosidełko dziecięce jest przeznaczone dla dzieci, które potrafią samodzielnie siedzieć. Są mamy, które z powodzeniem noszą nieco mniejsze dzieciaczki, ale specjaliści twierdzą, że nie jest to do końca bezpieczne dla delikatnego kręgosłupa dziecka oraz wciąż rozwijających się małych stawów biodrowych.

Czy takie nosidło jest bezpieczne dla maluszka?

Dla malucha, który posiadł umiejętność samodzielnego siedzenia jak najbardziej tak. Jeśli panel jest wystarczająco szeroki w miejscu które podtrzymuje pupę (pozycja żabki), jest uszyty z miękkiej tkaniny, która szczelnie otula dziecko, dając podparcie dla małego kręgosłupa, i panel ten sięga aż do karku dziecka, to tak. Jeśli pas biodrowy jest wykonany z solidnego wytrzymałego materiału, a klamry są mocne i wytrzymałe to oczywiście, że tak. Mamy trzy razy tak więc przy zachowaniu tych warunków, o których pisałam wyżej możesz mieć pewność, że Twoje dziecko jest bezpieczne w takim nosidle.

nosidełko hybrydowe

Źródło: allmelle.pl

Mam nadzieję, że jeśli doczytałaś ten tekst do końca, rozwiałam nieco twoje obawy dotyczące hybrydowych nosidełek dziecięcych i przegnałam precz wszelkie twoje myśli o byciu złą matką. Jeśli masz nadal jakiekolwiek wątpliwości, poradź się doradcy noszenia, albo lekarza pediatry bądź ortopedy.