Ręcznik pomyślisz, przecież to banalne, mało istotne, znajdziesz w każdym domu. Każdy z domowników posiada własny, dzieciaki często z motywami z bajek, o czym tu można pisać. Otóż można, ponieważ na rynku pojawiło się sporo alternatyw dla zwykłych bawełnianych ręczników. Szczególną uwagę powinniśmy poświęcić materiałom, z jakich zrobione są dziecięce ręczniki.

Ręcznik bawełniany

Wciąż najpopularniejszy wśród ręczników, wykonany w 100% z włókna bawełnianego. Najlepsze jakościowo będą te wykonane z bawełny czesanej, pozbawionej krótkich i nierównych włókien. Jednak na powierzchni takiego bawełnianego ręcznika mogą rozwijać się niewidoczne gołym okiem grzyby i bakterie niekorzystne dla naszego zdrowia.

Ręczniki z bawełny egipskiej

Te ręczniki są miękkie puszyste, dobrze chłoną wodę. Charakteryzują się również dużą wytrzymałością, co ciekawe z każdym praniem robią się bardziej miękkie. Są wykonane z najlepszego gatunku bawełny egipskiej, której włókna są dwa razy dłuższe od pozostałych.

Ręcznik bambusowy

Ręczniki bawełniane z domieszką włókna bambusowego (przynajmniej 40% włókien bambusowych) mają dużo większe właściwości wchłaniania wilgoci (może wchłonąć do 3 razy więcej wilgoci niż tradycyjny ręcznik), dzięki właściwościom włókna bambusowego są antyseptyczne i antygrzybiczne więc są idealne dla małych i dużych alergików. Ręczniki takie są dużo trwalsze, mimo częstego prania nadal pozostają miękkie i przyjemne w dotyku. Są delikatne i mięciutkie więc dobrze się sprawdzą jako ręczniki kąpielowe dla dzieci.

Ręcznik z mikrofibry

Są to ręczniki szybkoschnące. Są lżejsze i zajmują mniej miejsca niż tradycyjne ręczniki. Dobrze chłoną wilgoć, a nie pochłaniają zapachów. Mogą służyć nam w domu, ale szczególnie polecane są sportowcom i osobom lubiącym podróże.

 

Niezależnie od tego, na jaki ręcznik się zdecydujemy, należy pamiętać, aby wybrać ręcznik wykonany z tkaniny dobrej jakości. Kolejna rzecz, o której trzeba bezwzględnie pamiętać, rzecz, która jest podstawą higieny osobistej – każdy domownik, czy to mały, czy duży musi, powtarzam, musi mieć własny ręcznik, do tylko i wyłącznie swojej dyspozycji.